Průvodce nákupem

Vítáme Vás na našem internetovém obchodě. Úkolem tohoto průvodce je poradit Vám s výběrem zboží, tedy zejména velikosti a materiálu.

VÝBĚR PLAVEK

Velikosti plavek

Pro správný výběr velikosti využijte naši tabulku velikostí. prosím dbejte zvýšenou pozornost na posunuté číslování různých výrobců. http://lagunasport.cz/magento/index.php/velikosti

Materiály plavek

Plavky se zásadně vyrábí ze dvou směsí materiálů.

Plavky s lycrou-elasthane

V první směsi je Nylon( Polyamide) a Elasthane( Lycra). Tento materiál je díky lykře velmi elastický, výborně obepne tělo, rychle schne, má lepší hydrodynamické vlastnosti a je pocitově příjemnější. Velkou nevýhodou tohoto materiálu je však životnost. Průměrná životnost materiálu je při kondičním plavání zhruba rok. příčinou je agresivita chloru nebo soli vůči lykře, kterou ,,rozežere''. Pro prodloužení životnosti plavek se doporučuje po každém plavání plavky vypláchnout v čisté vodě např. s tekutým mýdlem na ruce, nekroutit (pouze mačkat) a rozložit (nevěšet). Při správné údržbě je možno životnost prodloužit až o 70%. Na přirozenou reakci chloru a lykry (vysypání,rozežrání) se pochopitelně záruka nevztahuje.

Plavky s PBT

Druhou směsí je směs Polyesteru a Polybutilenu ( PBT). Tento materiál byl vytvořen pro treningové účely, Tím pádem jeho životnost není podmíněna působením chloru. Průměrná životnost se těžko odhaduje, ale může se pohybovat až kolem 3 let. Je o něco málo hrubší, ve vodě má lehce horší hydrodynamické vlastnosti. Značka TYR vyrábí materiál, který obsahuje pouze Polyester. Značka Funky vyrábí plavky poze z tohoto odolného materiálu.

 Příklady označení firem pro materiály s PBT:       Arena Waternity      Speedo Endurance+      TYR Durafast

 

Střih plavek

Značka Funkita šije 2 druhy zad u dásmkých plavek:

Diamondback   Single strap

 

 

PLAVECKÉ ČEPICE

Plavecké čepice se vyrábí ze tří materiálů a ve dvou velikostech.

Latex- Tenký materiál s nižší životnosti, nižší flexibilitou, ale také nižšé cenou. Velkou nevýhodou tohoto materiálu je jeho neoblíbenost z důvodu tahání vlasů a nižšího komfortu. Vyrábí v zásadě pouze ve velikosti pro dopsělé.

Polyester- Látková čepice, která propustí vodu. Zajiš'tuje maximální pohodlí na hlavě (téměř není cítit), nicméně např. při skoku špatně drží na hlavě. Vyrábí se v zásadě pouze ve velikosti pro dospělé.

Silikon- Nejkvalitnější dostupný materiál využívaný závodními plavci. Dostupný ve velikosti pro dospělé a ve velikosti dětské.

Velikosti- Dospělácká- Univerzální velikost pro dospělé, doporučujeme i pro dívky s vlasy delšími než po ramena. Názorný příklad: 

               - Dětská- Uplatnění nalézá pouze pro chlapce nebo dívky s krátkými vlasy zhruba do věku 12 let. Názorný příklad:  

DOBA DORUČOVÁNÍ ZÁSILEK: Zboží které si objednáte by Vám mělo přijít do jednoho týdne, obvykle je však častá doručovací doba 3-4 dny.

 Pro jakékoliv dotazy neváhejte a kontaktujte nás na Facebooku https://www.facebook.com/lagunasport.cz nebo pomocí e-mailu laguna-sport@seznam.cz a my Vám rádi poradíme.